Friedl Holzer-Kjellberg

(Finland, 1905-1993)
Friedl Holzer-Kjellberg
(Finland, 1905-1993)

FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, skålar, 3 stycken. Signerade F.H.Kj. Arabia.

Invändigt glaserade. Diameter 7,5-16,5 cm. Höjd 4,5-6,5 cm.

Krackelyrer.

1 800
160
167
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
14 apr 2019 17:21
1 800 SEK
12 apr 2019 19:24
1 700 SEK
6 apr 2019 22:40
1 500 SEK