INGEGERD RÅMAN, skål glas, Skruf, signerad I. Råman och numrerad Skruf 2213, 1900-talets senare del.
Etikettmärkt. Dekor av lingonris. Diameter 21. Höjd 17 cm.
Obetydligt slitage.