BESTICK, totalt 14 delar, silver. 4 delar ryska, 10 delar franska. Tidigt 1900-tal.

Tespade längd 10,5 cm. Vikt 16 g.
Strösked längd 14,5 cm. Vikt 34 g.
Gaffel längd 11,5 cm. Vikt 14 g.
Sockertång längd 13 cm. Vikt 33 g.
Moskva 1899-1908.

Glass-skedar 4 st, längd 12 cm. Totalvikt 83 g.
Fruktknivar 6 st, längd 17 cm. Totalvikt 186 g.
Franska stämplar, 1900-tal.
Totalvikt vikt alla delar ca 366 gram.

Smärre slitage.

Utropspris
3 000 SEK