1142720
BONADSMÅLNING, (del av), Allmoge Sydsverige, 1800-talets andra del.

Ur: 2:a Mosebok, berättelsen om Farao och Israels barn. Tempera på duk 44 x 221 cm.

Uppfodrad på väv, färgbortfall, skador.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre konst
+46 (0)08-614 08 58

3 300
310
350
Utropspris
5 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (6 bud)
15 jun 16:22
3 300 SEK
15 jun 16:09
3 100 SEK
15 jun 16:09
2 900 SEK
15 jun 16:09
2 700 SEK
11 jun 5:28
2 500 SEK