SKÄNK, barockstil, 1800-tal.

SKÄNK, barockstil, 1800-tal.

Valnöt. Två dörrar med bakomliggande hyllor och låda. Rikt skuren dekor. Stenskiva. Bredd 116, djup 56, höjd 97 cm. Nyckel finns.

Renoverad och kompletterad, senare skiva. Slitage, smärre skador och lagningar. List medföljer. Går ej att låsa.

Proveniens

Tidigare familjen Hasselblad, Göteborg.

Utropspris
12 000 SEK