BANKETTSOFFA, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Målad. Skuren dekor. Fast stoppade gavlar, sitsen med fast resårstoppning och lös sittdyna, tre ryggdynor, två sidodynor. Längd ca 220, djup ca 78, sitthöjd ca 45, höjd ca 91 cm.

Slitage, smärre skador.

Utropspris
4 000 SEK