HÖRNSKÅP, sengustaviansk stil, 1800-tal.

Fanerat med mahogny. En dörr med bakomliggande hyllor, uppfällbar delbar skiva med underliggande förvaring. Bredd 73, djup 52, höjd 90 cm. Nyckel finns.

Omarbetat och kompletterat. Smärre skador och slitage, nyckelskylt saknas.

Utropspris
4 000 SEK