KOLONNER MED KAPITÄL, ett par, 1700-tal och senare.

Kolonnerna från tidigt 1900-tal, kapitälen från 1700-talet. Tredelade. Trästommar målade i marmorimitation med bronserade kapitäl. Höjd ca 254 cm vardera.

Renoverade med smärre kompletteringar. Skador, slitage och lagningar.

Utropspris
12 000 SEK