DÖRRÖVERSTYCKEN, 2 stycken, Art Déco, 1920-tal.

Furu, målade antikiserande motiv. Märkta "Månsson 1926" a tergo. 72 x 140 cm vardera.

Slitage, smärre skador, del av dekor saknas, sidornas dekor med bakomliggande masonitskivor.

Utropspris
4 000 SEK