DAVID ROSÉN, matbord. "Napoli", för Nordiska Kompaniet NK, 1950-/60-tal.
Fanerat med mahogny. Benställning av betsad bok. Två iläggsskivor á 45 cm. Längd 146, bredd 80, höjd 74 cm.
Märken. Repor. Ställvis slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10