VÄVD TAPET FRAGMENT, gobelängteknik, ca 147 x 115 cm, 1600-1700-tal.

Delar från olika vävda tapeter. Stor polykrom figurscen samt i fonden träd och krigare. Monterad.

Slitage, något smutsig, fläckar, ivävda partier, lagningar, skador.

Utropspris
5 000 SEK