ALEX KATZ, färglitografi och offset-litografi, signerad och numrerad 19/50
Bladstrl 98x61 cm.
Oramad. Fuktfläckar på två ställen. En kantreva högst upp. Åldersrelaterat slitage. Skadad långsida. Skadad kortsida.
Ben Sederowsky, verksam som konstnär i New York under 1970-talet fram till 2000-talet.