COLIN WEBSTER WATSON, brons, numrerad 2/6 samt signerad.
Höjd inkl. sockel 25 cm.
Sockel med nagg. Obetydligt ytslitage.
Förvärvad direkt från konstnären av Ben Sederowsky, verksam som konstnär i New York under 1970-talet fram till 2000-talet.