Möbler Trädgårdsmöbler
1143637

TRÄDGÅRDSGRUPP, 5 delar, bl a "Bryggeristol", Grythyttan, 1900-talets första hälft.

Trädgårdsgrupp, 5 delar, bl a "bryggeristol", grythyttan, 1900-talets första hälft.

Stomme av målad metall. Träribbor. Hopfällbara stolar, sitthöjd ca 48 cm. Bordets diameter 75, höjd 70,5 cm.

Slitage. Senare målning. Renoverade. Rostangrepp. Färgbortfall.

Utropspris
4 000 SEK