Henry Wuorila-Stenberg

(Finland, Född 1949)
Henry Wuorila-Stenberg
(Finland, Född 1949)

HENRY WUORILA-STENBERG, "MÅLNING".

A tergo sign. 1998. Olja och alkyd på duk 220x164 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Galleri Krister Fahl, Stockholm 1999. Henry Wuorila-Stenberg - Retrospektiv, Helsinki City Art Museum, Konstmuseet Mejlans 2004-2005.

Henry Wuorila-Stenberg - Från konflikt till medkänsla, utställningspublikation 2004, bild på sidan 146.

Klubbat pris
2 500
28 175
2 609
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
Budhistorik (6 bud)
5 apr 2020 14:59
2 500 EUR
30 mar 2020 18:06
2 400 EUR
30 mar 2020 14:19
700 EUR
29 mar 2020 11:41
620 EUR
21 mar 2020 13:46
600 EUR
21 mar 2020 8:35
300 EUR