Stomme av gulmetall behängd med olikfärgade glasdroppar. Kupa av delvis blästrat, gultonat glas. Dekor av sittande kvinnofigurer. Tre ljuspunkter. Höjd 65, diameter 45 cm.
Ej funktionstestad. Smärre slitage. Nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.