FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, KAFFESERVIS, 12 delar, risporslin, signerade i godset F.H.Kj. Arabia Made in Finland.
10 koppar på fat, koppens höjd 7 cm, mynningens diam. 9 cm. Två skålar, höjd 5 cm.
Obetydligt slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10