OSCAR TÖRNÅ, olja på duk, signeras Oscar Törnå och daterad 1880.
Landskap med lekande barn. 40 x 61 cm.
Slitage efter ramkant.
Enligt påskrift a tergo; inköpt 1880 på Fritzes Kungl. Hovbokhandel, Stockholm.