JOAN MIRÓ, färglitografi, signerad i trycket, Maeght-blindstämpel
"Ceramiques". Bladstorlek 54,5 x 76 cm
Mjuka hanteringsveck. Ej examinerad ur ram.
Fernand Mourlot och Patrick Cramer, Miró Lithographe V, 1972-1975, Maeght, Paris 1992, No 928, p. 65.