1143928
PRAKTURNA, porslin, Tyskland, 1900-tal.

Tvådelad. Tredelad med sockel, urna och lock. Rik floral dekor. Figurscen med kurtiserande par. Höjd 75 cm.

Åldersrelaterat slitage. Flertalet nagg och avslag och skador. Dekorbortfall.

Johan Lundberg
Johan Lundberg
+46 (0)708 17 21 08

Slutpris
3 250
306
344
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
16 jun 20:48
3 250 SEK
16 jun 20:48
3 050 SEK
16 jun 20:48
3 012 SEK
16 jun 20:47
2 811 SEK
16 jun 20:47
2 800 SEK