Adolf Chwala

(Tjeckien, 1836-1900)
Adolf Chwala
(Tjeckien, 1836-1900)

ADOLF CHWALA, olja på duk, signerad

"Partie an der Salza in Steiermark". 71x61 cm.

Krackelyr. Åldersrelaterat slitage. Tre lösa pastellagedelar till ramen medföljer.

Utropspris
30 000 SEK