REKLAMSKYLT "BLUE GILIETTE BLADES" The Metal Box Comapny Ltd (Hudson Scott Branch) Carlisle England, 1900-talets mitt.

Fotolitografisk tryck på aluminiumplåt. 49,5x34 cm.

Obetydligt ytslitage.

Ur en ouppackad förpackning från 1949. Märkt The Metal Box Comapny Ltd (Hudson Scott Branch) Carlisle 10 jan 1949.

Utropspris
3 000 SEK