SOFFA SAMT STOLAR, 2 st, Byrums Bruk, 1900-talets andra hälft.

Målad aluminium. Genombruten dekor av ormbunkar. Träribbor i rygg och sits. Sitthöjd ca 42 cm. Soffans längd 143 cm.

Slitage. En träribba är av. Färgbortfall.

Utropspris
5 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

152. Albert Watson, "Naomi Campbell, Palm Springs, 1989".
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK