Konst Klassisk konst
1144312
Ekaterina Nikolaevna Katshura-Falileeva
(1886-1948)

EKATERINA NIKOLAEVNA KATSHURA-FALILEEVA, olja på duk, signerad.

Kvinna i folkdräkt bland solrosor. 100 x 78 cm.

Krackelyr. Ställvis färgbortfall.

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
40 000 SEK