Design Övrigt
1144466
Hans Bergström
(1910-1996)

HANS BERGSTRÖM, golvlampa för Ateljé Lyktan, 1900-talets mitt.

Glaskupa, skaftet i trä samt mässingsdetaljer. Höjd 163 cm.

Bruksslitage. Ej funktionstestad.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
300 EUR