Silver Övrigt
1144523
SENAPSKANNA SAMT 2 STRÖARE, silver, England.

Ströare Marson & Jones, Birmingsham 1909. Fylld fot. Höjd 9 cm.
Senapskanna med blå glasinsats, London, otydlig mästarstämpel, 1857. Höjd 10 cm.
Sked, London, 1900-talets början, stämplad P.P. Längd 12,5 cm. Vikt kanna samt sked 162 gram.

Smärre slitage. Bucklor. Nagg på glas. Gravyr.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
3 000 SEK