Ströare Marson & Jones, Birmingsham 1909. Fylld fot. Höjd 9 cm.
Senapskanna med blå glasinsats, London, otydlig mästarstämpel, 1857. Höjd 10 cm.
Sked, London, 1900-talets början, stämplad P.P. Längd 12,5 cm. Vikt kanna samt sked 162 gram.
Smärre slitage. Bucklor. Nagg på glas. Gravyr.