Bestående av;
10 tallrikar, diameter 25,5 cm (1 kantspricka),
16 tallrikar, diameter 23 cm (2 m kantnagg),
12 djupa, diameter 18 cm,
1 kaffekanna,
1 sockerskål,
5 tekoppar med 8 fat,
14 assietter, diameter 19 cm,
1 uppläggningsskål,
2 uppläggningsfat, 34,5-40 cm långa.
Åldersrelaterat slitage. Krackelyr. Nagg. Några tallrikar lite missfärgade