SILVERFÖREMÅL 5 ST, Ryssland 1700-1800- och tidigt 1900-tal

Sked, förgyllt silver och niello, Moskva 1887, Gustav Klingert. Längd 21,5 cm, vikt 76 g.
Syltsked, Moskva, CAC, Längd 16 cm, vikt 48 g.
Champagne bägare, Moskva 1865, Peter Ljubanov, Höjd 16,5 cm. vikt 106 g.
Saltskål, silver och emalj, Moskva 1892, Ivan Saltikov, diameter 4,5 cm, vikt 28 g.
Vodkakopp, Moskva 1778, okänd guldsmed. Längd 7,5 cm. Vikt 34 g.

Slitage. Skador.

Utropspris
500 EUR