ARVID FLOBERG, bägare, silver, Stockholm 1763.

Silverbägare med konisk form och tvärräfflad fot med invändig förgyllning. Bägaren är formgiven av den svenske silversmeden Arvid Floberg på 1760-talet. Höjd 8 cm. Vikt ca 55 g.

Åldersrelaterat slitage. Veck. Repor.

1 200
105
109
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (1 bud)
4 apr 2019 0:09
1 200 SEK