PAAVO TYNELL, golvlampa, modell 9609, Taito Oy, 1900-talets mitt.

Tredelad metallfot, skaftet i mässing och tvinnad rotting. Bär tillverkarens stämpel. Höjd 154 cm.

Konditionsrapport

Slitage, smärre skador, senare delar. Ej funktionstestad.

Placering
Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - H30

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anja Lehtovuori

    Anja Lehtovuori

    anja.lehtovuori@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 000 EUR

    Slutpris

    2 300
    EUR
    24 735 SEK
    2 567 USD

    Budhistorik (20 bud)
    7A14 maj 21:582300EUR
    414 maj 21:582200EUR
    7A14 maj 21:582100EUR
    Acceptpris på 1 500 EUR uppnåddes