Slipsnål 18K guld med gammalslipad diamant ca 0,10 ct. CAB, Björklund C A. Stockholm 1923. Längd 6 cm. Med originalask.
Manschettknappar 14K guld med pärlemor och gammalslipade diamanter. Stämplade 585. Diameter 15 mm. Etui Carlman. Totalvikt 12 gram.
Bruksslitage.