KARMSTOLAR, ett par, Louis XV-stil, omkring år 1900.

Bronserade, skuren dekor, fast stoppad sits, rygg samt armlän. Framben med trissor. Sitthöjd ca 45, höjd ca 100 cm.

Renoverade, senare bronsering, smärre slitage, skador och lagningar. Något instabila.

Utropspris
4 000 SEK