SOFFA SAMT 2 STOLAR, sengustavianska, 1800-talets första hälft.

Målade. Fast stoppade sitsar. Soffans längd 171, djup 64, sitthöjd ca 46, höjd 91 cm. Stolarnas sitthöjd ca 46-48, höjd ca 89-91 cm.

Kompletteringar, lagningar, smärre skador och slitage.

Utropspris
3 000 SEK