BOKHYLLA, troligen Tabergs Möbler Stockholm, 1900-talets mitt.

Fanerad i olika träslag. Överdel med tre hyllplan. Framskjutande underdel med pardörr. Längd 81 cm. Djup 40 cm. Höjd 75 cm. Tot höjd 166 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Låshusen krånglar.

Utropspris
3 000 SEK