KAFFESERVIS, 3 delar, silver, GAB, Stockholm, 1930.

Kaffekanna med lock, krönt med blomsterbukett, höjd 26 cm.
Gräddkanna med spår av invändig förgyllning, höjd 14,5 cm.
Sockerskål med spår av invändig förgyllning, höjd 13,5 cm.
Total vikt 1329 g.

Gott vintageskick. Visst slitage. Senare gravyr.

Utropspris
4 000 SEK