Stomme av bemålat trä, lös stoppad sittdyna, rygg flätad med plast, lös ryggkudde, sitthöjd ca 42, total höjd ca 103, armstöd ca 56 cm
Åldersrelaterat slitage. Repor. Nagg. Märken. Senare målning.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10