Med svenska importstämplar. Kaffekanna, höjd 25 cm. Sockerskål med lock, invändigt förgylld, höjd 14 cm. Gräddkanna invändigt förgylld, höjd 11 cm. Total vikt ca 1200 g.
Smärre slitage. Sockerskålens lock med minimal buckla.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.