EMILIO FIASCHI, skulptur, alabaster, signerad E. Fiaschi.
”Zingara”. Tvådelad. Höjd 68 cm.
Smärre slitage och repor, smärre nagg. Sockeln med obetydlig lagning i nedre hörn.