Allmoge
1147741

SKÅP, allmoge, tidigt 1800-tal.

Målat. Löstagbart krön. Två dörrar med bakomliggande hyllor, undertill med tre lådor. Bredd ca 167, djup ca 65, höjd ca 210 cm. Nyckel finns.

Renoverat och kompletterat. Smärre skador, slitage och lagningar. Skevt krön.

Utropspris
6 000 SEK