18K vitguld. Diamanter totalt ca 1,10 ct. Skruv stämplad JP, 18K, Svensk kontrollstämpel, 1965. Höjd ca 2 cm. Vikt 5,2 gram. Med etui.
Smärre bruksslitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10