OLE LYNGGAARD, 18K kullås med två hematitcollier
Lås 18K guld, stämplad OleL 750, diameter ca 1 cm. Collier längder 47 cm. Lås vikt 3,2 gram. Etui Ole Lynggaard medföljer.
Bruksslitage.