Förgylld mässing. Svängda armar med dekor av akantusblad, för tio ljus. Höjd 110 cm, diameter 83 cm
En arm skadad, lös från stommen, manschetter med borrhål. Åldersrelaterat slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10