Pardörrar, draglåda. Det ena skåpet med lister för hyllor, det andra med stång.
Mått/ skåp: höjd 205 cm, bredd 127 cm, djup 60 cm.
Sidopanelerna delvis lösa ur ram. Senare klädhängare fastskruvade i två av kortsidorna. Hyllor saknas. Stången senare. Slitage. Repor.