Design Övrigt
1148777
Lisa Johansson-Pape
(1907-1989)

LISA JOHANSSON-PAPE, bordslampa, Thorn Orno 1900-talets slut.

Skaft med tvinnat plastband, fotplatta i mässing. Akrylkupa. Bär tillverkarens stämpel. Total höjd 57 cm.

Tidsrelaterat bruksslitage. Fläckar. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
800 EUR