LOCKURNOR, ett par, porslin, Meissenliknande märke, Tyskland, 1800-tal.

Dekor av blomster och figurscener. Höjd 27 cm.

Båda urnorna med skadad och lagad fot. En lockurna med spricka. Skador på blomblad, dekorbortfall, avslag.

Utropspris
3 000 SEK