EINAR NORELIUS, akvareller, 2 st, varav en signerad.
"Gubben Måns i Månen", illustration till sidan 7. Ca 20 x 25 cm. Skidhopp med hund. 29 x 20 cm.
Skidhoppare med fläckar färgbortfall.
Einar Norelius, "Gubben Måns i Månen", Folket i Bilds förlag. 1969.