Totalt 0,78 ct enligt gravyr. 18K vitguld. Stämplad KLC, Stockholm 1977. Ringstorlek 17,25. Vikt 7,8 gram.
Bruksslitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10