BÄNK MED GAVLAR

Jugend, formgivna av Carl Westman, 1910-tal.

Mörkbetsad ek. Två parställda ben, ett par höga gavelstycken med konturerade krön. L 291, h 45-135. Ett extra gavelstycke medföljer.

Konditionsrapport

Ställvis hårt slitage, skador. Möjligen ej kompletta.

Proveniens
Åhörarbänk från tingssal i Stockholms Rådhus.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss