114901

KONSOLHYLLOR, 2 st, jugend, formgivna av Carl Westman, 1910-tal.

Konsolhyllor, 2 st, jugend, formgivna av carl westman, 1910-tal.

Ek med stöd i järnsmide. L 46, b 51, h 68.

Skador, ej kompletta, lister saknas.

Proveniens

Hyllor för tingsbiblar från tingssal i Stockholms Rådhus.

Utropspris
1 000 SEK