FÅTÖLJ SAMT FOTPALL, Dux modeller tillverkare Asko 1960-tal.
Fåtölj; Duxiesta-Set 4 nr 04021. Dux-modell. Asko 1962-1967. Bredd 73 cm. Sitthöjd ca 40 cm.
Fotpall; 54 nr, Dux modell, formgivning Folke Ohlsson, Asko. 1962. Bredd 62 cm. Sitthöjd 40 cm.
Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.